انجمن تیراندازی و سلاح رایفلز
راهنمایی و مشاوره برای تعمیر تفنگ بادی - نسخه‌ی قابل چاپ

+- انجمن تیراندازی و سلاح رایفلز (http://rifles.ir)
+-- انجمن: ساخت ابزارالات مختلف و تعمیرات (/forumdisplay.php?fid=36)
+--- انجمن: تعمیرات (/forumdisplay.php?fid=84)
+--- موضوع: راهنمایی و مشاوره برای تعمیر تفنگ بادی (/showthread.php?tid=381)

صفحه‌ها: 1 2 3 4 5 6

RE: راهنمایی و مشاوره برای تعمیر تفنگ بادی - Mars Bowhunter - ۸-۲۴-۱۳۹۲ ۰۱:۰۰ عصر

الان که پاک اش می کردم (پیستون رو) چقدر گریسی بود هم بیرون هم داخل اش!!!! ینی کارخانه اینقدر بش روغن زده وقتی می دونه خراب اش می کنه؟؟؟ 7

RE: راهنمایی و مشاوره برای تعمیر تفنگ بادی - kingmaker - ۸-۲۴-۱۳۹۲ ۰۳:۲۵ عصر

خب حالا که اندازه واشر 25 میلیمتر بوده پس واشرش با شادو یکیه.شما باید یه واشر سرپیستون دیانا 27 براش تهیه کنی.

(۸-۲۴-۱۳۹۲ ۰۱:۰۰ عصر)Mohsen Bowhunter نوشته شده توسط:  الان که پاک اش می کردم (پیستون رو) چقدر گریسی بود هم بیرون هم داخل اش!!!! ینی کارخانه اینقدر بش روغن زده وقتی می دونه خراب اش می کنه؟؟؟ 7

به نظر میاد که تفنگ قبلا"بازشده بوده.این همه گریس به نظر من مشکوکه.یکی دیگه اینکه فنر ضامن اتوماتیکش به جای اینکه از زیرجا بیفته از رو جا افتاده بود.باری...
شما باید گریس هارو پاک کنی و به جای این گریس که پایه نفتیه از گریس پایه مس استفاده کنی.کمی به لول فنرش و خیلی کم روی پیستونش بمال.

RE: راهنمایی و مشاوره برای تعمیر تفنگ بادی - Mars Bowhunter - ۸-۲۴-۱۳۹۲ ۰۳:۵۹ عصر

ممنون کینگ میکر جان واشر رو حتما باید تهیه کنم.. شنبه زنگ می زنم فروشگاه سمسارزاده ببینم داره برم بگیرم 15
...
ولی مشکل این نبود 4 من از همهتون عذر می خوام اینقدر سرتون درد اوردم این چند روز 2
ولی مشکل رو الان پیدا کردم...
بدون واشر همه تفنگ رو جا زدم ولی باز هم مسلح نشد.. اومدم از نزدیک کل مراحل مسلح کردن رو دنبال کردم دیدم بلللللللللللله....
ببینید وقتی اون پیستون عقب میاد و می خواد پشت ماشه جا بیوفته اون ماسماسک ماشه باید تحت فشار بره پایین.. ولی نمیره.. چرا؟ چون پشت اون قسمتی که باید جا بیوفته ( تو خود ماشه) 3 میلیمتر اختلاف داره و جلوشو گرفته... با شکل توضیح دادم..
ببینید این ماسماسک ماشه که باید بره پایین یه شیار داره که با پیچی که نصب اش می کنه رو ماشه یکم جای بازی داره یمی سوراخ اش گرد نیست بلکه یه چیز طولانیه که خودش توش عقب و جلو میره...
خوب به حالت عادی جلوئه و پشت ماشه جا نمیره چون فنرش در رفته و باید پشت اون برآمدگی زیرش جا بیوفته (تو شکل نشون دادم) ولی هر چی زور میزنم خیلی سفته جا نمیره و خیلی هم جاش برا این کار تنگه 2
اگه این فنر پشت اون برآمدگی جا بره و در نتیجه این ماسماسک رو بکشه عقب ... به راحتی پشت ماشه جا میره.. همین مشکل اش همین بود الان هم به اندازه نیم میل مونده با یه فشاری بره جلو جا بیوفته که نمیره 2
چکار باید کرد؟
فنر رو با فلش زرد نشون دادم و برجستگی که فنر پشتش باید جا بره با فلش قرمز

[تصویر:  15_13138451521855141.jpg]

[تصویر:  15_13138451510942991.jpg]

RE: راهنمایی و مشاوره برای تعمیر تفنگ بادی - kingmaker - ۸-۲۴-۱۳۹۲ ۰۴:۵۱ عصر

خواهش میکنم.
راستش من همین چند وقت پیش بود که یه دونه از این ماشه ها تعمیر کردم ولی الآن حضورذهن ندارم که بگم دقیقا"چطور باید بشه.2مگه اینکه یه باردیگه بازش کنم و برات باعکس توضیح بدم ولی متاسفانه فعلا"به اون تفنگه دسترسی ندارم.2اگه کمی دقت کنی میفهمی که چه طوری باید جابیفته.اگر هم نتونستی جاش بندازی ماشه رو ببر بده به یکی که بلده تااون فنر رو برات جاش بندازه .دیگه نیازی نیست تفنگ رو با خودت ببری15
برو ببینم چیکارمیکنی41

RE: راهنمایی و مشاوره برای تعمیر تفنگ بادی - Mars Bowhunter - ۸-۲۴-۱۳۹۲ ۰۵:۳۲ عصر

فنر رو جا زدم و تفنگ درست شد 15 به همین راحتی... 21
فقط یه سوال الان میزنم تیرو پرتاب نمی کنه!!! بخاطر اینه که واشر اش رو برداشتم؟؟؟ 7

RE: راهنمایی و مشاوره برای تعمیر تفنگ بادی - kingmaker - ۸-۲۴-۱۳۹۲ ۰۶:۲۹ عصر

ديگه هيچوقت اين كار رونكن.68اين كارباعث آسيب جدي به تفنگ ميشه.چون واشر نداره پيستون بانهايت شدت به سيلندربرخورد ميكنه و باعث شكستن فنر و از بين بردن پيستون و آسيب جدي به سيلندرميشه.حتي باعث شكستن جاي پيچ قنداق و خرابي ماشه نيز ميشه.2
چند تا ديگه اينجوري با تفنگ بزني بايد ديگه با تفنگت خداحافظي كني12
علت شليك نكردن تيرش هم نداشتن واشرهست.چون ديگه, بادي توليد نميشه كه بيفته پشت ساچمه.124

حتي يه تير هم نبايد در اين حالت با تفنگ بزني.واشر رو هم كه جا انداختي نبايد خالي شليك كني.

RE: راهنمایی و مشاوره برای تعمیر تفنگ بادی - mr.x - ۸-۲۴-۱۳۹۲ ۰۸:۵۱ عصر

محسن اصلا یه بار واشر از سر پیستون بردار ببین مسلح میشه یا نه .تا مطمئن بشی مشکل از واشره. فقط برای تست باید کاملا پیچ های قنداقو ببندی. این نکته سادت باشه براچه رو حوصله توضیح ندارم فقط عمل کن. و در شرایطی که واشر سرش نیست شلیک نکن بادشو خالی کن ( اصلا شادوهزار بادش خالی میشد؟ یادم نیس4) اگه خم شد که میدونی مشکل واشر بوده اگه نه مشکل واشر نیست. هرچند که واشر هم باید عوش بشه. ممکنه چیزی داخل پیستون رفته باشه که اینطوری ترکیده. دفه بعد بیشتر احتیاط کن سوراخی که ازش باد میره پشت ساچمه چیزی داخلش نره بعدی وقتا که ساچمه کامل جلو نمیزنی پلیسه ها وارد پیستون میشه و دراز مدت واشرش از بین میبره.

RE: راهنمایی و مشاوره برای تعمیر تفنگ بادی - Mars Bowhunter - ۸-۲۴-۱۳۹۲ ۱۰:۰۱ عصر

علی یه فنر پشت اون قطعه از ماشه که پیستون رو نگه می داشت در اومده بود که جاش زدم و درست شد 15 عکسشو گذاشتم
من به اندازه سرب دو تا تیر داخل پیستون پلیسه تیر پیدا کردم 131313
حالا ببین شرح قضیه رو...
پلیسه ها به مرور وارد لوله می شدند ( به خاطر نا مرغوب بودن این پرو مگنوم ها ) هر کاری می کردی یکمشون بیرون می موند جا نمی رفت کامل...
بعد به مرور پلیسه ها اون واشر رو پاره کرد...
بعد واشر پاره که از اطراف پیستون زده بود بیرون باعث سفت شدن بیش از حدش تو لوله و نهایتا در رفتن همون فنره تو ماشه که بت گفتم بخاطر تحمل فشار مداوم و زیاد...
الان اون فنر رو جا انداختم و درست شد 15 تستی هم یه بدون واشر زدم که کینگ میکر گفت خراب میشه تفنگ فقط یکی تستی زدم و کاملا درسته...
فردا هم واشر دیانا 27 برام پست میشه جا میندازم..
دست همتون درد نکنه 8

[تصویر:  15_13138451510942991.jpg]

RE: راهنمایی و مشاوره برای تعمیر تفنگ بادی - mr.x - ۸-۲۴-۱۳۹۲ ۱۱:۴۱ عصر

کلا یه نقص تو تفنگ همه چیزشو خراب میکنه. این پلیسه ها هم برا اینه که اول همیشه باشد لوله رو به پایین بست. دوم تیر رو کاملا تا راستای لوله به جلو هل داد. دلیل دیگه ای نداره. این تفنگ هم سیستم ماشه ضعیفی داره . دقیقا سیستم گامو ها هست که کارایی ماشه های دیانا نداره4 ماشه های دیانا هزاران هزار شلیک به خوبی دوم میاره تاجایی که دیگه دوتا پولی داخلش سابیده بشه. 350 مگنوم من بیشمار شلیک اونم طی 7 سال کارکرد وحشیانه تازه ماشش از کار افتاده بود که باز کردم پولیشو برعکسش کردم. تا این برشم سابیده بشه چند سال زمام میبره. آخر آخرشم دوتا پولی خودم براش میسازم و اگه حماقت کنم عروسی کنم دست بچم میرسه21
ماشه تی 6 خیلی باحاله اما همیشه عشق من تی 5 هست با ماشه های تی 5 بزرگ شدم با کمی تغییر در تی 5 حساسیتشو در حد لمس بالا میبرم.4 یادم باشه اصلا یه تاپیک تخصصی درباره ماشه ها باز کنم تخصصی توضیح بدم. نه اصلا محسن خودت در بخش مطالب علمی و تجربی یه تاپیک باز کن برسی تخصصی انواع ماشه های تفنگ عکسا و مشخصات ماشه تفنگتو بزار تا بعد منم کاملش کنم132

RE: راهنمایی و مشاوره برای تعمیر تفنگ بادی - Yazdan - ۱۲-۲-۱۳۹۲ ۰۳:۱۹ عصر

سلام من یه تفنگ بادی 5.5 کرال دارم متاسفانه بازشم کردم و دیدم فنرش شکسته کجا میتونم پیداش کنم و بخرم قیمتش حدودن چقده.بعدشم میخواستم بدونم میشه یه فنر بهتر براش انداخت اگه میشه شرایطش چیه. ممنون پیشاپیش بابت راهنمایی